Lihtne nagu 1…2…3

Mõningad sammud algusest kuni lepingu lõppemiseni.

 Täidate taotluse

Hindame teie tagatise

Saadate oma visiooni

Sõlmime lepingu

Väljamaksed

Lepingu lõpp

Pankadega alustada liiga aeglane ja keeruline?

Kuna pankadega asjaajamine on tavaliselt inimeste jaoks keeruline ja aeganõudev tegevus, siis otsustasime selle inimeste jaoks oluliselt lihtsamaks teha. Piisab tegelikult vaid sellest, kui teil on olemasolev eluase, mille omanik te olete, või siis omate krunti, millele soovite ehitada. 

Teil on olemas idee, visioon oma uuest majast, samuti asukohast ja suurusest, kuid puudub vajalik rahaline ressurss, et saaksite seda ehitama hakata. Tänaseks olete raisanud hulga aega ja lootusi ning otsinud juba müügis olevate majade seast, kuid pole siiani sobivat leidnud – küll ei sobi värv, siis jälle tubade arv ning kui kõik see on isegi olemas ja vastab Teie ootustele, siis pole asukoht suurem asi. Pangast saaksite ka laenu olemasolevate majade ostuks, kuid turul pole ikkagi seda “kodu”, mida loodate leida. Olete kaalunud mōtteid ise ehitama hakata, kuid puudub piisav hulk vaba raha, millega seda alustada. Pankadega asjaajamine on keeruline, sest pangad annavad heal juhul laenu reeglina siis, kui Teil on olemas nn majakarp, kui sedagi. Reegline nõutakse siiski juba valmis maja, kuid selle ehitamiseni pole teil ammugi enam piisavalt vaba raha. Siin TULEMEGI MEIE MÄNGU. 

Kuidas meie teenus töötab

Kui olete otsustanud meie teenuseid kasutada, siis kuidas see täpsemalt välja näeks?

Hea, kui teil on kindel visioon ja välja oleks valitud krunt. Esimese sammuna hindame meie teie projekti ligikaudse maksumuse. Näiteks tahate ehitada maja Tartusse ja omate hetkel korterit Tallinnas, siis peame ligikaudu teadma ehitatava maja maksumust ja olemasoleva korteri väärtust. Toome näite: 

*Oletame, et teie korter Tallinnas maksab 200 000 eurot.

*Maja, mida Tartusse ehitada tahate on umbes 150 m2 suur.

*Krunt, mis sobib ja mida soovite, maksab 60 000 eurot.

Valmis maja hinnaks kujuneb umbes 800-1500 eurot/m2, sõltuvalt sellest, kas ehitate ise, tellite selleks ehitusfirma, millist viimistlust kasutate jms. Kinnise “karbi hinnaks” näiteks kulub kokku umbes 30% kogu ehitusmaksumuset (sisaldab vundamenti, seinu, katust ja avatäiteid). Seega vajaksite oma stardikapitalina krundi ostmiseks 60 000 eurot, projektidele ja paberimajandusele kuni 5 000 eurot ja “karbiks” ligikaudu 36 000 – 50 000 eurot. Kokku ümmarguselt ütleme, et 100 000 eurot. Korter, milles praegu elate, oli teatavasti turuväärtusega 200 000 eurot, seega piisab sellest tagatisest kuni karbi ehitamise lõppemiseni, sest rohkem polegi vaja – siit saate edasi panga poole pöörduda ja nüüd saate juba oma uue maja tagatisel laenu võtta.

Ise ehitades ja materjali otsides hoiate kindlasti kogu maksumuselt kokku kuni 30%. Arvestades maja hindasid võidate oma maja pealt väga arvestatava summa, mis teistpidi võimaldab teil vajadusel suurem maja ehitada.

Laenu väljastame kliendile etapiliselt, seda juba sellepärast, et see tuleb tulevasele majaomanikule soodsam, sest intressi arvestame ainult selleks hetkeks välja makstud summa pealt. 

Samuti ei nõua me etapiliselt hindmisakte, kuna meie kogemused võimaldavad hinnata olemasolevat ehitust jooksvalt ja tehtud tööde arvelt.